ארנב למסירה

ארנבים למסירה – הכירו את סוגי הארנבים הנפוצים בישראל

כפי שרובכם ודאי כבר יודעים, מדובר על יונקים קטנים אשר שייכים למשפחת הארנביים, כאשר הגדולה מביניהן הינה הארנבת האירופאית, שמגיעה למשקל של 5 ק"ג, בעוד כי הסוג הקטן ביותר יהיה הארנב הננסי, שמגיע למשקל של 300 גרם בלבד.

על כן, משפחת הארנבים מורכבת מ-11 סוגים שונים ומגוונים של ארנבים, כאשר שמונה סוגים הם זכרים והשאר נקבות. יש כל כך הרבה סוגים של ארנבים להתלבט בינהן כשמחפשים ארנבים למסירה. במאמר זה נדבר על הבחירות הנפוצות וסוגי הארנבים השונים.

מיותר לציין כי מדובר על אחת מהבחירות הפופולריות ברחבי העולם כאשר מדובר על חיות מחמד ביתיות, למרות העובדה כי מדובר על חיית מחמד כזו שחייבת מרחב תנועה רחב. יחד עם זאת, סוגיה שחוזרת על עצמה שוב ושוב בקרב מאמצי הארנבונים, היא איך בוחרים ארנב למסירה?

על כן, במטרה להבין את התשובה לעומק, הרי שעליכם להכיר סוגי ארנבים שונים בראש ובראשונה, וכדי לוודא כי אתם אכן מגיעים אל מעמד הבחירה מוכנים יותר, ריכזנו עבורכם את הבחירות הנפוצות ביותר של סוגי ארנבים המיועדים לגידול בסביבה ביתית:

ארנב ננסי

בעת בה אנו מדברים על סוגי ארנבים, הרי שהארנב הננסי מהווה את אחת הבחירות הנפוצות ביותר שכן, מדובר על ארנב שחי בצפון אמריקה, ונחשב ליחיד במינו, כאשר אחד הדברים שמבדילים את הסוג על פני היתר, יבוא לידי ביטוי בעובדה כי הוא חופר לעצמו את המחילות. כמו כן, רבים הם האנשים אשר נוטים להתבלבל בין סוג זה לבין הננסי ההולנדי, שהוא למעשה גרסה מבויתת שהמקור שלה נמצא בהולנד.

כמו כן, למרות העובדה כי שני סוגי הארנבים קטנים במיוחד, ניתן להבדיל ביניהם בפשטות שכן, האוזניים של הננסי ההולנדי עומדות ולא שמוטות.

יחד עם חלוף השנים, יגיע הארנב הננסי למשקל של כחצי קילו, ולאורך של בין 23 ל-28 סנטימטרים, כאשר צורתו יחסית עכולה ואוזניו קטנות במיוחד ובמילים אחרות – מדובר על המראה הבובתי המפורסם שהפך את הארנב הננסי לאחת מחיות המחמד הפופולריות ביותר מתוך כלל סוגי הארנבים השונים.

ארנב ננסי הולנדי

ארנב הננסי הולנדי הוא למעשה תוצר של הרבעה מלאכותית, כאשר משקל גופו נע בין קילו וחצי לחצי קילו בלבד. מיותר לציין כי מדובר על ארנב מהקטנים ביותר בהשוואה לשאר הסוגים המבויתים.

על כן, למרות גודלו הזעיר והמראה התמים שלו, ארנב ננסי הולנדי לא מתאים לבית עם ילדים, מהסיבה הפשוטה שהוא פחדן ואינו משתף פעולה, ולעיתים אף עשוי לנשוך. מנגד, מדובר על חיית מחמד אידיאלית לאנשים מבוגרים יותר שאוהבים סביבה רגועה, שקטה ויציבה.

ארנב שמוט אוזניים

ארנב שמוט האוזניים מגיע גם הוא מהולנד הרחוקה, כאשר גודלו קטן במיוחד, אך מעט גדול יותר בהשוואה לארנב הננסי ההולנדי ובהשוואה בין ארנב ננסי, שמוט האוזניים יהיה חברותי הרבה יותר. ארנב זה ידוע גם בשמו הלועזי "ארנב מיני לופ".

לסיכום

מקווים שמאמר זה עזר לפשט את תהליך ההתלבטות בין סוגי הארנבים השונים. זכרו כי כל הארנבים ידידותיים וראויים לתשומת לב, אהבה וחום כמו כל חיה אחרת ואוליי לא ידעתם, אבל חבר חדש זה שיגיע לחייכם יכול להגיע עד לגיל של 12 שנים בטיפול מסור ואוהב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן